• J.Tumo-Vaižganto g 112, Plungė
  • Klinikos kontaktai
  • Telšių g 39A, Plungė
  • Klinikos kontaktai

UAB „Plungės sveikatos centas “ teikia Ambulatorinės slaugos paslaugos namuose (ASPN) 

Pirmą kartą susidūrę su šeimos nario ar artimojo slauga, yra didelė tikimybė, kad galite pasijusti lyg patekę į jums nepažįstamą aplinką. Tai gali sukelti nerimą, pasimetimą, nežinomybę. Dažnai atsiranda jausmas, kad jūsų pačių socialinis gyvenimas sustoja, nes slaugomo artimojo sveikatos būklė reikalauja nuolatinės priežiūros. Tokiais atvejais būtina konsultuoti su specialistais, nes pagalba tokiose situacijose tikrai yra ir ji veikia.

Kiekvienos ūmios ar lėtinės ligos ir kiekvieno konkretaus žmogaus atveju slaugos ir priežiūros poreikiai skirsis, todėl labai svarbu įvertinti sergančiojo būklę, jo reikmes ir sudaryti individualų slaugos planą. Pasitelkus į pagalbą šeimos gydytojo,  slaugos komandą ir socialinius darbuotojus, kurie tarpininkauja bendraujant su įvairiomis valstybinėmis ar nevyriausybinėmis institucijomis, slaugomam asmeniui bei jo artimiesiems galima suteikti didžiulę pagalbą.

Dažnai slaugomiems asmenims praverčia bet kokia finansinė, socialinė ar psichologinė pagalba, nes jie nėra savarankiški ir nepajėgūs socialiai dalyvauti visuomenėje. O artimiesiems svarbu įvertinti savo galimybes, gebėjimus ir nuspręsti, kiek jie gali dalyvauti artimojo slaugoje, kiek gali sau pagelbėti pats pacientas ir kiek reikia profesionalų priežiūros.

Artimasis, turintis reikiamų žinių apie slaugą, jos procesą ir tinkamą slaugos priemonių naudojimą, gali ne tik pasirūpinti slaugomu asmeniu, bet ir išsaugoti gerą savo savijautą, išlikti socialiai aktyvus, išvengti vienišumo ir izoliacijos. AMBULATORINĖS SLAUGOS PASLAUGŲ NAMUOSE KOMANDA siūlo profesionalios slaugos sprendimus ir susistemintą informaciją apie slaugą ir socialinę pagalbą teikiančias organizacijas.

Ambulatorinė slaugos paslaugos namuose – tai asmens sveikatos priežiūros paslaugos, teikiamos pacientų namuose, siekiant užtikrinti slaugos paslaugų prieinamumą, tęstinumą, tenkinant paciento slaugos poreikius namų sąlygomis, skatinant paciento savirūpą bei gerinant paciento gyvenimo kokybę.

Ambulatorinės slaugos paslaugas teikia specialistų komanda:
Ambulatorines slaugos paslaugas namuose gali gauti UAB „Plungės sveikatos centras“ klientai, kurie:

Ambulatorinės slaugos paslaugos namuose pacientams teikiamos nemokamai (iki 104 paslaugų per metus), šeimos gydytojui išrašius siuntimą ASPN paslaugai gauti.

Dėl ASPN prašome susisiekti:

ASPN Vadovė Laura Alėjūnė

tel. 8 620 41535
el.p. laura@psc.lt

w_logo