• J.Tumo-Vaižganto g 112, Plungė
  • Klinikos kontaktai
  • Telšių g 39A, Plungė
  • Klinikos kontaktai

UAB „Plungės sveikatos centas “ teikia Ambulatorinės slaugos paslaugos namuose (ASPN) 

Pirmą kartą susidūrę su šeimos nario ar artimojo slauga, yra didelė tikimybė, kad galite pasijusti lyg patekę į jums nepažįstamą aplinką. Tai gali sukelti nerimą, pasimetimą, nežinomybę. Dažnai atsiranda jausmas, kad jūsų pačių socialinis gyvenimas sustoja, nes slaugomo artimojo sveikatos būklė reikalauja nuolatinės priežiūros. Tokiais atvejais būtina konsultuoti su specialistais, nes pagalba tokiose situacijose tikrai yra ir ji veikia.

Ambulatorinė slaugos paslaugos namuose – tai asmens sveikatos priežiūros paslaugos, teikiamos pacientų namuose, siekiant užtikrinti slaugos paslaugų prieinamumą, tęstinumą, tenkinant paciento slaugos poreikius namų sąlygomis, skatinant paciento savirūpą bei gerinant paciento gyvenimo kokybę.

Ambulatorinės slaugos paslaugas teikia specialistų komanda:

  • Slaugytojas – pagal gydytojo paskyrimą atlieka injekcijas, lašinės prijungimą, priežiūrą, paima kraują, šlapimą ir kt. laboratoriniams tyrimams; atlieka elektrokardiogramą, žaizdų priežiūrą, pragulų profilaktiką ir priežiūrą, dirbtinių kūno angų priežiūrą (stomų priežiūrą), matuoja AKS, pulsą ir kt.

  • Slaugytojo padėjėjas – atlieka pragulų profilaktiką, užtikrina higienines asmens reikmes (išmaudo ar padeda išsimaudyti pacientui, prižiūri nagus, keičia sauskelnes, lašina lašus, prižiūri burnos ertmę ir pan.), pagal slaugytojo paskyrimą tvarko paciento sekretą ir išskyras (keičia šlapimo surinktuvus, padeda pacientui naudotis tualetine kėde ir pan.) ir kt.

  • Kineziterapeutas – specifiškai gali padėti palengvinti judesius ir funkciją, sumažinti skausmą, padidinti judėjimo potencialą. Taip pat moko ir padeda prisitaikyti bei kompensuoti dėl ligos ar traumos prarastas funkcijas.

  • Socialinis darbuotojas – koordinuoja Ambulatorinių slaugos paslaugų namuose teikimą, konsultuoja socialinės pagalbos, paramos, techninės pagalbos priemonių išdavimo klausimais, nukreipia į socialines paslaugas teikiančias įstaigas.

Ambulatorines slaugos paslaugas namuose gali gauti UAB „Plungės sveikatos centras“ klientai, kurie:

  • pagal Slaugos paslaugų poreikio vertinimo klausimyną yra nustatytas mažas, vidutinis ar didelis slaugos poreikis.

  • po suteiktų dienos chirurgijos paslaugų, išlieka sutrikęs gebėjimas savarankiškai rūpintis savo asmeniniu gyvenimu ir yra reikalinga pooperacinė slauga namuose.

SIUNTIMĄ ambulatorinės slaugos paslaugoms namuose IŠRAŠO PACIENTO ŠEIMOS GYDYTOJAS.

Dėl ASPN prašome susisiekti:

ASPN Vadovė Laura Alėjūnė

tel. +37062041535

el.p. laura@psc.lt

 

w_logo