Silantai – tai skysta plombinė medžiaga, skirta dantų ėduonies profilaktikai. Ši medžiaga apsaugo vaikų dantis nuo bakterijų ir neleidžia kauptis apnašoms bei maisto likučiams. Esame sudarę sutartį su Teritorinėmis ligonių kasomis, tad Plungės sveikatos centre teikiama nemokama vaikų dantukų silantavimo paslauga, finansuojama PSDF biudžeto lėšomis.

Dantų silantavimo procedūra

Silantais yra dengiami tik sveiki nuolatiniai vaikų krūminiai dantys. Laiku padengus dantis silantais, ėduonies atsiradimo tikimybė sumažinama 80-90 %. Geriausias rezultatas pasiekiamas tuomet, kai silantuojami neseniai išdygę nuolatiniai dantys. Silantais užpildomos nuolatinių krūminių dantų vagelės, tokiu būdu apsaugant dantis nuo ėduonies ir užtikrinant lengvesnę jų priežiūrą. Procedūros metu nuvalomas dantų paviršius ir padengiamas silantu, kuris sukietinamas specialia šviesa. Svarbu paminėti, jog procedūra yra greita ir neskausminga.

Kam atliekama procedūra?

Silantų dengimo programa skirta vaikams nuo 6 iki 14 metų. Norint gauti nemokamas dantų silantavimo paslaugas, reikia kreiptis į gydytoją odontologą arba burnos higienistą, kuris yra sudaręs sutartį su TLK dėl šios paslaugos teikimo.